logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

Sketches in English (Scénky v angličtině) - Prosinec 2005

Za nevlídného čtvrtečního odpoledne v posledním předvánočním týdnu se v naší škole bojovalo o nejlepší anglickou scénku.


Všichni soutěžící se nejprve spolu se svými učiteli a s porotci rozehřáli v sérii her a cvičení, které vedla režisérka Leah Gaffen. Za malou chvíli se tak soupeři navzájem trochu poznali, zasmáli se spolu a kdo měl trému, ten ji setřásl. Do boje potom šlo zvesela a v příjemné atmosféře.


Porota mela těžký úkol v posuzování výkonů, neboť všechny scénky byly originálne pojaté a předvedené s nadšením. Také jazyková úroveň byla velmi dobrá, a to jak u scénářů převzatých z učebnic, tak u scének, které si žáci napsali sami.


Zatímco se rozhodčí radili, jak ceny rozdělí, tvořili ještě soutěžící v promíchaných skupinkách sekvenci živých obrazů, kterou předvedli před vyhlášením výsledků a vzájemně se tak na závěr pobavili.


Jako nejlepší byla nakonec ocenena scénka s názvem Nervous Wreck, kterou výborně zahráli Petr Sviták a Šárka Altmanová ze Základní školy prof. Švejcara. Druhou cenu si odnesla Ruth Frydrychová ze ZŠ Kladská, která ve dvojroli předvedla šarvátku dvou postav. Na třetím místě skončila originální a vtipná scénka Pavlíny Rodrové a Veroniky Tvrdíkové ze ZŠ Jižní. Blahopřání si však zaslouží i ostatní soutěžící a veliký dík patří učitelům, kteří se s žáky na soutěž vypravili ve svém volném čase.

\r\nPrvní ročník soutěže „Sketches in English“ se tedy vydařil. Podobnou soutěž chystáme na květen 2006. Přesné datum bude zveřejněno do konce ledna 2006; už teď ale můžete přemýšlet, vymýšlet a nacvičovat!

Úplné výsledky:

1. místo
Nervous Wreck: Petr Sviták, Šárka Altmanová (ZŠ Prof. Švejcara)

2. místo
Ruth Frydrychová (ZŠ Kladská)

3. místo
Sunshine: Pavlína Rodrová, Veronika Tvrdíková (ZŠ Jižní)

Cena za nejrealističtější herecké ztvárnění
No Fear: Michal Toušek, Vašek Techman, Ondra Karlovský (ZŠ Jižní)

Cena za profesionální hereckou reakci
Monsters: Markéta Křivánková (ZŠ Sázavská), Michaela Křivánková
'