logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

Studenti a rodiče

"Jazyková škola Jeviště je pro mne netradiční způsob výuky AJ. To co mne hned první hodinu nadchlo, je příprava hodiny, její dynamičnost a přizpůsobení našim dovednostem. Malá skupina, v mém případě skvělá skupina, a vynikající učitel zajistili mé nadšení z každé hodiny. Pro mne je to relax, ne biflování a nucení se do učení. Jedná se hlavně o komunikaci, tudíž to není klasická výuka, což mě donutilo se připravovat na každou hodinu. Je to poprvé co se na nějaký kurz poctivě a hlavně dobrovolně připravuji. Kolik lidí v jiných kurzech toto může říct? Proto pokračuji.... :-))"

(Petra Jirošová, angličtina pro dospělé - mírně pokročilí)


"Konečně zábavná angličtina! Od té doby, co navštěvuji kurz angličtiny v JŠ Jeviště, se na každou hodinu těším. Vždycky jsem se ostýchala promluvit, dlouho jsem si věty připravovala, abych je měla gramaticky správně, a skončilo to tak, že jsem za sebe raději nechala mluvit jiné a jen jsem se souhlasně nebo nesouhlasně tvářila. Na Jevišti je každá lekce jiná. Hodiny jsou velmi zábavné, celou dobu všichni hovoříme, vymýšlíme kratičké scénky na zadaná témata nebo na základě literárních textů, které si okamžitě předvádíme. Zajímavé jsou i poslechy, kdy dokončujeme např. texty písniček. Vymýšlíme na základě obrázků příběh rozhlasové hry. Na Jevišti nepoužíváme učebnice, míváme texty písniček, výňatky z povídek nebo divadelních her. Zábavné jsou i úkoly - oblíbené jsou nekonečné příběhy, kdy mezi sebou vybíráme nejvtipnější pokračování historky. Bára má nekonečné množství senzačních nápadů a naplňuje do písmene heslo: "Škola hrou". Komenský by na ni musel být pyšný!"

(Eva Sommerová, angličtina pro dospělé - pokročilí)


"Pro mě je nejdůležitější styl výuky: improvizace a hravost. Tyhle dvě věci v životě občas postrádám a tady si je užijem vrchovatě. Někdy dokonce zapomenu, že vlastně mluvíme anglicky - a to je právě to kouzlo."

(Ivana, angličtina pro dospělé - mírně pokročilí)