logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

Kurz pro děti z 5. - 8. tříd

Po dlouhé odmlce se vrací detektivní hra s písničkami The Robber! Zkoušky každý čtvrtek odpoledne. Více ZDE.


Písničky do hodin angličtiny

Jste-li učitelé nebo rodiče, možná se vám bude hodit několik našich dětských písniček na výuku angličtiny. U některých videí najdete v popisu i tipy pro práci s nimi.

What Are You Doing

Good Morning, Hello

Let's Hop


Školní rok 2016-17

V tomto školním roce nepořádá Jeviště žádné kurzy. Velice se omlouváme všem zájemcům a těšíme se na setkávání v dalších letech.


Kurz pro dospělé 2015

Letos začínáme 22. září a scházet se budeme opět v pondělí od 18:15 do 19:45 v ZŠ Kladská. Noví zájemci vítáni! Více ZDE.


Creating original plays with students

A seminar with Prof. John Heckel, Ph. D., from Humboldt State University, California. The seminar will take place in Prague, February 14 - 16., 2014. Please write to bara.dockalova@jeviste.cz for more information.


Zobrazit všechny

 

Vážení učitelé,

 

pilně pracujeme na přípravách 2. ročníku Divadla jazyků. Tento projekt se uskuteční v termínu 15. - 20. června 2011 a bude opět zahrnovat cizojazyčnou přehlídku školních představení a konferenci pro učitele cizích jazyků.  Internetové stránky projektu jsou www.divadlojazyku.cz.

 

Divadelní přehlídka

Divadelní přehlídka se stejně jako minule uskuteční v malostranském Divadle Na Prádle. Na přehlídku se mohou přihlásit všechna představení, která jsou secvičena za účelem jazykové výuky v jiném než mateřském jazyce účinkujících.

Hlavním cílem přehlídky je setkání podobně zaměřených škol, učitelů, studentů a žáků, vzájemná inspirace a zpětná vazba a v neposlední řadě posílení kvality jazykové výuky. Účastníci přehlídky budou aktivní nejen na jevišti, ale i v hledišti, při vzájemném sledování a evaluaci, následných reflexích s odbornou porotou i na tvořivých dílnách.

Přihlášená představní v délce do 30 minut budou rozdělena do kategorií podle věku a zařazena do určitého půldenního bloku ve čtvrtek 16. nebo v pátek 17. června. Z každého bloku pak budou nejvydařenější představení vybrána na sobotní odpoledne a večer, aby byla znovu předvedena pro účastníky konference, tedy učitele z celé ČR i ze zahraničí, kteří využívají dramatiku a divadlo ve výuce cizích jazyků.

Delší představení a jiná představení mimo hlavní program budou zařazována do večerních hodin a zbývajících dnů přehlídky.

 

Konference pro učitele cizích jazyků

Konference proběhne v sobotu 18. a v neděli 19. června 2011. Je určena učitelům cizích jazyků, kteří ve své výuce využívají či chtějí využívat postupy z dramatické výchovy a divadla. Odborníci, kteří se tímto přístupem zabývají v praktické i teoretické rovině, budou v přednáškách prezentovat své projekty a jejich výsledky. Své praktické zkušenosti a dovednosti budou pak účastníkům předávat ve formě interaktivních seminářů a dílen. Nebude chybět prostor pro vzájemné setkávání a výměnu zkušeností. V odpoledních hodinách budou účastníci konference sledovat výběr nejzdařilejších představení z divadelní přehlídky v Divadle Na Prádle.