logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

Chcete si cizí jazyk opravdu zažít? 
Přijďte se ho naučit hraním divadla!

Přijďte se uvolnit, rozhýbat a rozmluvit. Zapojte do učení celé tělo, fantazii, emoce a všechny smysly. Komunikujte jako ve skutečnosti už od úplného začátku.Jazyková škola Jeviště vznikla v roce 2005. Vyučujeme podle vlastní metody Act and Speak, která prostřednictvím dramatické hry dovoluje studentům získat při učení okamžitou zkušenost s použitím učební látky v situaci. Naše kurzy jsou hravé a rozmanité a jsou vhodné jak pro smělé, tak pro nesmělé studenty. Pořádali jsme jazykové kurzy pro děti i pro dospělé, letní dílny v ČR i v USA, semináře pro učitele, divadelní přehlídky pro školy. V letech 2007 - 2018 jsme spolupracovali se Základní školou Marjánka na Praze 6, kde se podle naší metody vyučovalo v běžných hodinách angličtiny a v kroužcích. Vzhledem k velké časové a organizační náročnosti našich projektů jsme se později ustálili na konceptu spíše malé školy a otvírali jsme pouze jeden nebo dva kurzy ročně. Spolupracovali jsme také s jazykovou školou Threshold na Barrandově. Odehráli jsme přes sto představení, většinou původních příběhů s písničkami. Největším projektem byl celovečerní muzikál ve dvou jednáních Earth Bound (2021), který jsme za strastiplných podmínek pandemie nevzdali a přes všechny překážky dokončili. Na něj navázala další dvojice vydařených inscenací (The Island - červen 2022, A Special Present - prosinec 2022), a nyní se chystáme na uvedení hry The Hotel, na které pracujeme v kurzu pro dospělé. Od září 2023 plánujeme několik let přestávku na nabrání dalších sil a tvorbu nového materiálu.