logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

Sketches in English

Sketches in English (Scénky v angličtině) byla jednodenní přehlídka krátkých divadelních tvarů v anglickém jazyce pro žáky pražských základních škol a víceletých gymnázií. Přehlídku pořádala Jazyková škola Jeviště spolu se Základní školou s rozšířenou výukou jazyků Kladská 1, Praha 2.  

Mezi hlavní cíle přehlídky patřilo poskytnout dětem a učitelům prostor pro vlastní iniciativu a tvořivost v oblasti angličtiny, umožnit učitelům setkání s podobně zaměřenými pedagogy, vyměňovat si zkušenosti a inspirovat se prací ostatních, oživit a posílit vztah dětí k angličtině, motivovat je k práci vytvořením konkrétního cíle pro jejich úsilí, kterým přehlídka bezesporu byla, a v neposlední řadě přivést děti i učitele k možnosti důkladného propojení cizího jazyka s gesty, pohybem, smysly a pocity, což je pro běžnou komunikaci přirozené a zároveň usnadňuje i zpříjemňuje učení.

Na účastníky vždy čekalo příjemné dopoledne plné zajímavých vystoupení a drobné ceny pro každého. Přehlídku sledovala porota složená z odborníků na výuku angličtiny prostřednictvím divadla. Porota v posledních ročnících jednotlivá vystoupení neporovnávala, pouze poskytovala hercům, autorům i režisérům zpětnou vazbu a radila, na co se při příští práci zaměřit. Sami účastníci pak rozhodovali o Ceně dětské poroty a Ceně diváků.

Základní informace:
  • přehlídka byla zpravidla rozdělena na dvě kategorie - mladší (1. – 5. třída) a starší (6. – 9. třída).
  • scénka nesměla trvat déle než 5 minut, musela být v anglickém jazyce a musela být předvedena bez pomoci textů
  • námětem mohlo být cokoliv – původní nápad, scénka z učebnice, vtip apod.
  • z každé školy se mohly přihlásit nejvýše dvě skupinky do každé kategorie 

V roce 2009 jsme začali organizovat také celostátni festival Divadlo jazyků. Vybrané scénky ze soutěže Sketches in English se znovu předvedly na slavnostním zahájení Divadla jazyků. Ukázalo se však, že organizace obou přehlídek, Pražské a celostátní, je příliš náročná, proto jsme zůstali pouze u Divadla jazyků. Pokud přehlídku Sketches in English někdy obnovíme, budeme se těšit na Vaši účast!

 

Minulé ročníky:

2009 (IV. ROČNÍK) pozvánka

2008 (III. ROČNÍK) článek v Učitelských novinách

2007 (II. ROČNÍK) pozvánka

2006 (I. ROČNÍK) zpráva

2005 (nultý ročník) zpráva