logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

Kurz pro děti z 5. - 8. tříd

Po dlouhé odmlce se vrací detektivní hra s písničkami The Robber! Zkoušky každý čtvrtek odpoledne. Více ZDE.


Písničky do hodin angličtiny

Jste-li učitelé nebo rodiče, možná se vám bude hodit několik našich dětských písniček na výuku angličtiny. U některých videí najdete v popisu i tipy pro práci s nimi.

What Are You Doing

Good Morning, Hello

Let's Hop


Školní rok 2016-17

V tomto školním roce nepořádá Jeviště žádné kurzy. Velice se omlouváme všem zájemcům a těšíme se na setkávání v dalších letech.


Kurz pro dospělé 2015

Letos začínáme 22. září a scházet se budeme opět v pondělí od 18:15 do 19:45 v ZŠ Kladská. Noví zájemci vítáni! Více ZDE.


Creating original plays with students

A seminar with Prof. John Heckel, Ph. D., from Humboldt State University, California. The seminar will take place in Prague, February 14 - 16., 2014. Please write to bara.dockalova@jeviste.cz for more information.


Zobrazit všechny

Sketches in English

Sketches in English (Scénky v angličtině) byla jednodenní přehlídka krátkých divadelních tvarů v anglickém jazyce pro žáky pražských základních škol a víceletých gymnázií. Přehlídku pořádala Jazyková škola Jeviště spolu se Základní školou s rozšířenou výukou jazyků Kladská 1, Praha 2.  

Mezi hlavní cíle přehlídky patřilo poskytnout dětem a učitelům prostor pro vlastní iniciativu a tvořivost v oblasti angličtiny, umožnit učitelům setkání s podobně zaměřenými pedagogy, vyměňovat si zkušenosti a inspirovat se prací ostatních, oživit a posílit vztah dětí k angličtině, motivovat je k práci vytvořením konkrétního cíle pro jejich úsilí, kterým přehlídka bezesporu byla, a v neposlední řadě přivést děti i učitele k možnosti důkladného propojení cizího jazyka s gesty, pohybem, smysly a pocity, což je pro běžnou komunikaci přirozené a zároveň usnadňuje i zpříjemňuje učení.

Na účastníky vždy čekalo příjemné dopoledne plné zajímavých vystoupení a drobné ceny pro každého. Přehlídku sledovala porota složená z odborníků na výuku angličtiny prostřednictvím divadla. Porota v posledních ročnících jednotlivá vystoupení neporovnávala, pouze poskytovala hercům, autorům i režisérům zpětnou vazbu a radila, na co se při příští práci zaměřit. Sami účastníci pak rozhodovali o Ceně dětské poroty a Ceně diváků.

Základní informace:
  • přehlídka byla zpravidla rozdělena na dvě kategorie - mladší (1. – 5. třída) a starší (6. – 9. třída).
  • scénka nesměla trvat déle než 5 minut, musela být v anglickém jazyce a musela být předvedena bez pomoci textů
  • námětem mohlo být cokoliv – původní nápad, scénka z učebnice, vtip apod.
  • z každé školy se mohly přihlásit nejvýše dvě skupinky do každé kategorie 

V roce 2009 jsme začali organizovat také celostátni festival Divadlo jazyků. Vybrané scénky ze soutěže Sketches in English se znovu předvedly na slavnostním zahájení Divadla jazyků. Ukázalo se však, že organizace obou přehlídek, Pražské a celostátní, je příliš náročná, proto jsme zůstali pouze u Divadla jazyků. Pokud přehlídku Sketches in English někdy obnovíme, budeme se těšit na Vaši účast!

 

Minulé ročníky:

2009 (IV. ROČNÍK) pozvánka

2008 (III. ROČNÍK) článek v Učitelských novinách

2007 (II. ROČNÍK) pozvánka

2006 (I. ROČNÍK) zpráva

2005 (nultý ročník) zpráva