logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

Kurz pro děti z 5. - 8. tříd

Po dlouhé odmlce se vrací detektivní hra s písničkami The Robber! Zkoušky každý čtvrtek odpoledne. Více ZDE.


Písničky do hodin angličtiny

Jste-li učitelé nebo rodiče, možná se vám bude hodit několik našich dětských písniček na výuku angličtiny. U některých videí najdete v popisu i tipy pro práci s nimi.

What Are You Doing

Good Morning, Hello

Let's Hop


Školní rok 2016-17

V tomto školním roce nepořádá Jeviště žádné kurzy. Velice se omlouváme všem zájemcům a těšíme se na setkávání v dalších letech.


Kurz pro dospělé 2015

Letos začínáme 22. září a scházet se budeme opět v pondělí od 18:15 do 19:45 v ZŠ Kladská. Noví zájemci vítáni! Více ZDE.


Creating original plays with students

A seminar with Prof. John Heckel, Ph. D., from Humboldt State University, California. The seminar will take place in Prague, February 14 - 16., 2014. Please write to bara.dockalova@jeviste.cz for more information.


Zobrazit všechny

 

Vedení školy:

Bára Dočkalová – zakladatelka školy, autorka metody act and speak®, výuka AJ

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy (obor anglický jazyk – český jazyk). Během studia se účastnila několika divadelních produkcí a v roce 2000 uskutečnila první vlastní projekt s dětmi. Jeden rok studovala na Divadelní fakultě Humboldt State University v Kalifornii, a to především hraní, režii a dramatické psaní. Po návratu do Prahy se v závěru studií již výhradně orientovala na propojení divadelních projektů s výukou angličtiny a tomuto tématu věnovala také diplomovou práci „Drama project with a mixed ability group“ (Praha, 2003). V roce 2005 založila Jazykovou školu Jeviště, v níž od té doby vedla několik desítek kurzů pro děti i pro dospělé.  V letech 2005 - 2008 působila jako ředitelka a lektorka na letních divadelních dílnách pro mezinárodní studenty angličtiny v USA a v ČR. V letech 2009 - 2013 byla iniciátorkou a hlavní organizátorkou projektu Divadlo jazyků. Absolvovala třísemestrální kurz "Dramatická výchova pro současnou školu" pořádaný Sdružením pro tvořivou dramatiku. Pořádá školení a semináře pro učitele, píše divadelní scénáře pro výuku angličtiny. Vede program výuky AJ prostřednictvím divadla a dramatické výchovy na ZŠ Marjánka, za což získala v roce 2008 ocenění Městské části Praha 6 "Vynikající učitel" a za rok 2010 ocenění Nadace Prague Post "The Best Teacher of English". Od roku 2007 vede (s přestávkou na mateřskou dovolenou) didaktické semináře a kurz 'Drama ve výuce AJ' na katedře anglického jazyka a literatury, Pedagogická fakulta UK. 

 

Učitelé a divadelníci, se kterými jsme dosud spolupracovali:

Michaela Lažanová - výuka češtiny jako cizího jazyka, lektorka seminářů pro učitele

          Laura Rubini – výuka italštiny   

František Chlaň - výuka angličtiny na ZŠ Marjánka

Eva Růžičková - výuka angličtiny na ZŠ Marjánka

Monika Gliňská - výuka angličtiny na ZŠ Marjánka 

Patrick Ryan - výuka angličtiny

Jat Dhillon - výuka angličtiny

Bethany Adams - výuka angličtiny

Melanie Rada - výuka angličtiny