logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

 

Vedení školy:

Bára Dočkalová – zakladatelka školy, autorka metody Act and Speak, výuka AJ

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy (obor anglický jazyk – český jazyk). Během studia se účastnila několika divadelních produkcí a v roce 2000 uskutečnila první vlastní projekt s dětmi. Jeden rok studovala na Divadelní fakultě Humboldt State University v Kalifornii, a to především hraní, režii a dramatické psaní. Po návratu do Prahy se v závěru studií již výhradně orientovala na propojení divadelních projektů s výukou angličtiny a tomuto tématu věnovala také diplomovou práci „Drama project with a mixed ability group“ (Praha, 2003). V roce 2005 založila Jazykovou školu Jeviště, v níž od té doby vedla několik desítek kurzů pro děti i pro dospělé.  V letech 2005 - 2008 působila jako ředitelka a lektorka na letních divadelních dílnách pro mezinárodní studenty angličtiny v USA a v ČR. V letech 2009 - 2013 byla iniciátorkou a hlavní organizátorkou projektu Divadlo jazyků, několikadenní přehlídky školních představení a konference pro učitele. Absolvovala třísemestrální kurz "Dramatická výchova pro současnou školu" pořádaný Sdružením pro tvořivou dramatiku. Pořádá školení a semináře pro učitele, píše divadelní scénáře a písničky pro výuku angličtiny (více na www.actandspeak.com). V letech 2007 - 2016 vedla program výuky AJ prostřednictvím divadla a dramatické výchovy na ZŠ Marjánka, za což získala v roce 2010 ocenění Nadace Prague Post "The Best Teacher of English". Od roku 2007 vede (s přestávkou na mateřskou dovolenou) didaktické semináře a kurz 'Drama ve výuce AJ' na katedře anglického jazyka a literatury, Pedagogická fakulta UK. Školí budoucí lektory anglického jazyka v kurzu TEFL. V současné době se věnuje přípravám svých scénářů k vydání. Ve volném čase ráda skládá písničky, zpívá a píše. V roce 2018 jí vyšla kniha pro děti Tajemství Oblázkové hory, která získala nominaci na cenu Magnesia Litera. V roce 2022 vyšla druhá kniha, Bitva o diamant, jejíž příběh původně vznikl na hodinách dramatické angličtiny v páté třídě. Kniha byla nominována na ceny Magnesia Litera a Zlatá stuha. Bára má dvě dcery.

 

Učitelé a divadelníci, se kterými jsme dosud spolupracovali:

Michaela Lažanová - výuka češtiny jako cizího jazyka, lektorka seminářů pro učitele

         Laura Rubini – výuka italštiny   

František Chlaň - výuka angličtiny na ZŠ Marjánka

Eva Růžičková - výuka angličtiny na ZŠ Marjánka

Monika Gliňská - výuka angličtiny na ZŠ Marjánka 

Patrick Ryan - výuka angličtiny

Jat Dhillon - výuka angličtiny

Bethany Adams - výuka angličtiny

Melanie Rada - výuka angličtiny