logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Letošní kurzy

Ve školním roce 2019/20 otvíráme dva kurzy: ve čtvrtek od 17:30 pro děti od 6. do 9. třídy a v úterý od 17 hodin pro děti od 7 do 9 let. Je také možno přihlásit děti ze 3. - 4. tříd do čtvrtečního kurzu jazykové školy Threshold, se kterou nově spolupracujeme, více ZDE.


Kurz pro děti z 5. - 8. tříd

Po dlouhé odmlce se vrací detektivní hra s písničkami The Robber! Zkoušky každý čtvrtek odpoledne. Více ZDE.


Písničky do hodin angličtiny

Jste-li učitelé nebo rodiče, možná se vám bude hodit několik našich dětských písniček na výuku angličtiny. U některých videí najdete v popisu i tipy pro práci s nimi.

What Are You Doing

Good Morning, Hello

Let's Hop


Školní rok 2016-17

V tomto školním roce nepořádá Jeviště žádné kurzy. Velice se omlouváme všem zájemcům a těšíme se na setkávání v dalších letech.


Zobrazit všechny

Sketches in English (Scénky v angličtině) - Prosinec 2005

Za nevlídného čtvrtečního odpoledne v posledním předvánočním týdnu se v naší škole bojovalo o nejlepší anglickou scénku.


Všichni soutěžící se nejprve spolu se svými učiteli a s porotci rozehřáli v sérii her a cvičení, které vedla režisérka Leah Gaffen. Za malou chvíli se tak soupeři navzájem trochu poznali, zasmáli se spolu a kdo měl trému, ten ji setřásl. Do boje potom šlo zvesela a v příjemné atmosféře.


Porota mela těžký úkol v posuzování výkonů, neboť všechny scénky byly originálne pojaté a předvedené s nadšením. Také jazyková úroveň byla velmi dobrá, a to jak u scénářů převzatých z učebnic, tak u scének, které si žáci napsali sami.


Zatímco se rozhodčí radili, jak ceny rozdělí, tvořili ještě soutěžící v promíchaných skupinkách sekvenci živých obrazů, kterou předvedli před vyhlášením výsledků a vzájemně se tak na závěr pobavili.


Jako nejlepší byla nakonec ocenena scénka s názvem Nervous Wreck, kterou výborně zahráli Petr Sviták a Šárka Altmanová ze Základní školy prof. Švejcara. Druhou cenu si odnesla Ruth Frydrychová ze ZŠ Kladská, která ve dvojroli předvedla šarvátku dvou postav. Na třetím místě skončila originální a vtipná scénka Pavlíny Rodrové a Veroniky Tvrdíkové ze ZŠ Jižní. Blahopřání si však zaslouží i ostatní soutěžící a veliký dík patří učitelům, kteří se s žáky na soutěž vypravili ve svém volném čase.

\r\nPrvní ročník soutěže „Sketches in English“ se tedy vydařil. Podobnou soutěž chystáme na květen 2006. Přesné datum bude zveřejněno do konce ledna 2006; už teď ale můžete přemýšlet, vymýšlet a nacvičovat!

Úplné výsledky:

1. místo
Nervous Wreck: Petr Sviták, Šárka Altmanová (ZŠ Prof. Švejcara)

2. místo
Ruth Frydrychová (ZŠ Kladská)

3. místo
Sunshine: Pavlína Rodrová, Veronika Tvrdíková (ZŠ Jižní)

Cena za nejrealističtější herecké ztvárnění
No Fear: Michal Toušek, Vašek Techman, Ondra Karlovský (ZŠ Jižní)

Cena za profesionální hereckou reakci
Monsters: Markéta Křivánková (ZŠ Sázavská), Michaela Křivánková
'