logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

Zájemci o letní dílny a intenzivní kurzy v Praze prosím čtěte ZDE

LETNÍ DIVADELNÍ DÍLNA PRO DĚTI

Praha, 30. června – 13. července 2008

Každý den od 9 do 12 hodin.

Intenzivní divadelní dílna pro anglicky mluvící děti ve věku 8 – 12 let. Děti se budou každý den setkávat v útulném Malém Nosticově divadle nad Certovkou na Malé Straně, aby si zde vyzkoušely celou řadu divadelních aktivit, které naknec povedou k vytvoření krátké hry a jejího představení na závěr.

Dílna je určena dětem, jejichž rodným jazykem je angličtina, nebo jejichž znalost angličtiny je na úrovni rodilého mluvčí. Na rozdíl od ostatních kurzů a dílen nabízených Jevištěm není tento kurz zaměřen na výuku jazyka, ale na zážitek z divadelní tvorby. (Pokud máte zájem o intenzivní kurz angličtiny pro děti s nižší znalostí jazyka, kontaktujte nás prosím.)

Kurz povede kvalifikovaná divadelní umělkyně a dramatička ze Spojených států.

Cena dílny je 6900 Kč.

Máte-li zájem o více informací, napište nám na info@jeviste.cz.

LETNÍ DÍLNY V KALIFORNII 2008

2. - 16. srpna 2008

Divadlo, angličtina a zábava!

Na příští léto chystáme již třetí ročník úspěšných mezinárodních dílen v Arcate v severní Kalifornii. Stejně jako v minulém roce vás ve spolupráci s California Institute of English Language and Theatre zveme na nevšední jazykový pobyt, kde po dva týdny budete moci plně rozvíjet své jazykové dovednosti prostřednictvím divadla.

Dílny probíhají v prostorách Divadelní fakulty Humbold State University, pouhých několik mil od oceánu a nedaleko slavných obřích tisíciletých sekvojí. Ubytování bude zajištěno v rodinách, aby byli studenti maximálně ponořeni do anglicky mluvícího prostředí a mohli co nejvíce zdokonalit své jazykové dovednosti. Po dohodě je však samozřejmě možno zajistit i ubytování v hotelu.

Účastníci se mohou těšit na dva týdny plné divadelních cvičení, hraní, autorského psaní a režírování a nakonec na vlastní vystoupení. Součástí programu bude práce s hlasem a výslovností, cvičení spojující jazyk s pohybem, improvizace, společná i individuální tvorba scén a příprava závěrečného představení.

Dílny budou probíhat pod vedením zkušených lektorů a rodilých mluvčích. Mezi lektory bude také Barbora Dočkalová, zakladatelka Jazykové školy Jeviště, která stála u zrodu projektu a společně se dvěma profesory z tamnější univerzity program řídí.

Kromě intenzivního jazykově-divadelního programu plánujeme pestrou nabídku volnočasových aktivit večer a o víkendech, jako například výlet k moři, návštěva divadla, exkurze, koncerty, večírky atd.

Program je určen pro studenty angličtiny od 16 let (horní věková hranice není stanovena) a pro učitele angličtiny, kteří se zajímají o metodu výuky prostrednictvím divadla. K účasti je nutná alespoň mírně pokročilá znalost angličtiny.

Kurzovné činí 590 dolarů, ubytování v rodině i se stravou: 390 dolarů (z toho 90 je organizačni poplatek).

V případě zájmu kontaktujte prosím B. Dočkalovou na čísle 604 232 717.