logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

Sketches in English (Scénky v angličtině)

IV. ročník přehlídky scének v anglickém jazyce pro žáky pražských základních škol a víceletých gymnázií

Rádi bychom pozvaly diváky, žáky a učitele na IV. ročník přehlídky scének v angličtině „Sketches in English“, kterou pořádá Jazyková škola Jeviště spolu se Základní školou s rozšířenou výukou jazyků Kladská 1, Praha 2. Jedná se o malý festival anglických scének, které si děti mohou připravit jak ve spolupráci s učitelem, tak zcela samostatně. Festival se uskuteční v pátek 29. května 2009 od 9:30 do 13:30 hodin.

Mezi hlavní cíle přehlídky patří poskytnout dětem a učitelům prostor pro vlastní iniciativu a tvořivost v oblasti angličtiny, umožnit učitelům setkání s podobně zaměřenými pedagogy, vyměňovat si zkušenosti a inspirovat se prací ostatních, oživit a posílit vztah dětí k angličtině, motivovat je k práci vytvořením konkrétního cíle pro jejich úsilí, kterým přehlídka bezesporu je, a v neposlední řadě přivést děti i učitele k možnosti důkladného propojení cizího jazyka s gesty, pohybem, smysly a pocity, což je pro běžnou komunikaci přirozené a zároveň usnadňuje i zpříjemňuje učení.

Na účastníky čeká příjemné dopoledne plné zajímavých vystoupení a drobné ceny pro každého.

I letos bude celou přehlídku sledovat porota složená z odborníků na výuku angličtiny prostřednictvím divadla. Porota nebude jednotlivá vystoupení porovnávat, pouze poskytne hercům, autorům i režisérům zpětnou vazbu a poradí, na co se při příští práci zaměřit. Protože v minulých letech se ukázalo jako velmi obtížné určit vítěze (jednotlivé příspěvky byly často těžko srovnatelné např. vzhledem k počtu účinkujících), nebude letos udělena ani tradiční cena Jeviště. Jediné ceny, které zůstávají, jsou Cena dětské poroty a Cena diváků.

Po skončení přehlídky bude několik nejzdařilejší vystoupení vybráno do programu slavnostního zahájení celostátního festivalu Divadlo jazyků, které proběhne 12. června 2009 v odpoledních a večerních hodinách v Divadle Na prádle. Více o informací o tomto festivalu naleznete na stránkách www.divadlojazyku.cz.

 

Drobne ceny pro ucastniky poskytla letos Mestska cast Praha 2.
logo

Vzhledem k náročnému financování přehlídky jsme se od tohoto roku rozhodli zavést registrační poplatek 30,- Kč na každého účastníka. Poplatky pomohou pokrýt část nákladů na pronájem sálu. Děkujeme za pochopení.

Základní informace

  • přehlídka proběhne v pátek 29.5.2009 od 9:30 do 13:30 hodin v Divadle U Hasičů, Římská 45, Praha 2.
  • přehlídka bude rozdělena na dvě kategorie - mladší (1. – 5. třída) a starší (6. – 9. třída).
  • scénka nesmí trvat déle než 5 minut, musí být v anglickém jazyce a musí být předvedena bez pomoci textů
  • námětem může být cokoliv – původní nápad, scénka z učebnice, vtip apod.
  • z každé školy se mohou přihlásit nejvýše dvě skupinky do každé kategorie
  • přihlásit se je možné do 30.4.2009
  • registrační poplatek 30,- Kč bude uhrazen v den konání přehlídky při prezenci