logo act & speak
stránky zobrazit v českém jazyce display web in english
Novinky

The Hotel

Byl jednou jeden hotel, a v něm se jednoho večera ubytovali dva podezřelí hosté... Původní fraška s písničkami, ve které nechybí loupež, detektiv, spousta dveří, nedorozumění a bitky, ale samozřjmě je to o lásce. Hrají účastníci kurzu pro dospělé a hosté. 11. a 13. června 2023, 19:00, Klub Úl, Frýdlantská 26, Praha 8.


A Special Present

Vřele zveme na představení 'A Special Present'! Vánoční příběh s písničkami, hrají děti od 7 do 14 let. Neděle 18. prosince od 12:00 a od 16:30, Karlínské Spektrum, Karlínské nám. 7.


The Island

Červen 2022: Přijďte se podívat na hru o pirátech a jednom velmi zvláštním pokladu. Hrají děti od 7 do 13 let. Více zde.


Začíná kurz pro děti od 7 do 12 let!

Od 1. února začínáme nacvičovat pirátskou hru s písničkami. Přidejte se! Více zde.


Earth Bound

Prosinec 2021: Už jen týden nás dělí od dokončení neuvěřitelného divadelního počinu, muzikálu "Earth Bound". Původně měl být uveden v červnu 2020 a plánovali jsme s ním vycestovat, teď bude zázrak, když se v den představení všichni ve zdraví sejdou. Snad vše dobře dopadne a budeme hrát. Je to v angličtině s českými titulky, hrají děti od 4 do 17 let. Přijďte se podívat, bude to neopakovatelné. Hrajeme v sobotu 11. prosince od 18:00 v D21, Záhřebská 21, Praha 2 (rezervace u mě), a v neděli 12. prosince od 18:00 v Činoherním klubu. Více zde


Stránky pro učitele

Září 2019: Dlouho očekávané stránky pro učitele jsou tu! Obsah se bude postupně rozrůstat. www.actandspeak.com


Zobrazit všechny

Soutěž Sketches in English (Scénky v angličtině) - Květen 2006

Poslední květnový čtvrtek se nesl v soutěžním duchu. V ZŠ Kladská probíhalo klání o nejlepší scénku v angličtině a boj to byl velmi urputný. Do soutěže Sketches in English, kterou pořádala JŠ Jeviště a ZŠ Kladská, se přihlásilo 13 skupinek, které byly podle věku rozděleny do dvou kategorií. Všichni účastníci se na soutěž důkladně připravili, a to jak po stránce jazykové, tak dramatické. Je třeba zmínit i velmi nápadité rekvizity a kulisy, na kterých si všichni dali skutečně velmi záležet.

Tělocvična základní školy se během odpoledne proměnila v obchod se zvířaty, televizní obrazovku, banku, restauraci či malířskou školu a porota to měla při výběru toho nejlepšího opravdu velmi těžké. Vyrovnanost soupeřů se tak projevila i v závěrečném hodnocení – místa na stupních vítězů byla rozdělena mezi více skupinek než bývá zvykem, a navíc udělila porota i několik zvláštních cen, např. za scénografii, rekvizity nebo přirozený herecký projev. Odměny za svůj výkon se tedy dočkal téměř každý, včetně učitelů, kteří své žáky doprovázeli a mohli jim tak být oporou po odborné i morální stránce.

Rádi bychom tímto poděkovali soutěžícím i jejich učitelům za pečlivé přípravy, díky nimž měla soutěž vysokou úroveň, a zároveň za nadšení a radost z vystoupení, díky nimž vše proběhlo v přátelské a veselé atmosféře.

 

Mladší kategorie

První místo:

"Fish and Chips"
Dominika Jirglová, Sabina Novotná a Tereza Pomahačová ze Základní školy Mládí

a zároveň

"Painting School"
Michaela Babičová, Klára Fleková a Martina Zychová ze Základní školy Kladská

Druhé místo:

"At the Pet Shop"
Pavlína Divišová, Sebastian Jirgl a Viktorie Kotvaldová ze Základní školy Mládí

a zároveň

"Pracovní pohovor"
Jana Soukupová, Alžběta Klusčíková a Bára Kosejková ze Základní školy Nad Vodovodem

Starší kategorie

První místo:

"Cooking Show"Video  
Ondra Grover, Martina Farská a Klára Hyská ze Základní školy Kladská

Druhé místo:

"Chocolate"
Michaela Červenková, Helena Svobodová a Diana Nahodilová ze Základní školy Slezská

a zároveň

"The Bank Robbery"
Jan Křelina, Klára Biskupová a Lucie Kalfusová ze Základní školy Mládí

Třetí místo:

"Čarodějnice"
Alžběta Vopálecká a Michaela Turková ze Základní školy Legerova

a zároveň

"Torch"
Petr Sviták a Šárka Altmanová ze Základní školy prof. Švejcara